8. třída

 

Čj         31.3.  

Milí osmáci,

děkuji vám za zaslané práce, až na pár výjimek se vám povedly. Jsou však dva žáci, od kterých stále práci nemám! Na AlfBooku vás ale většina nepracuje! Napsala jsem vám, že to má pro mě vypovídací hodnotu, opakování ze 7. ročníku splnilo devět z vás a opakování pouze osm. Zadávám další úkol, tentokrát si na AlfBooku procvičujte tvarosloví, od zítřka budu kontrolovat, jak odpovídáte.

Do sešitů na mluvnici si zapište tuto látku:

Slovesný vid

Slovesa jsou podle vidu buď dokonavá, nebo nedokonavá.

Jak je poznám:

Sloveso dám do tvaru 3. osoby, čísla jednotného, tvaru přítomného. Pokud nevyjadřuje čas přítomný, ale budoucí, jedná se o sloveso vidu dokonavého. (Děj ukončený).

Př. nakreslit - on nakreslí - čas budoucí - vid dokonavý

Sloveso dám do tvaru 3. osoby, čísla jednotného, tvaru přítomného. Pokud vyjadřuje čas přítomný, jedná se o sloveso vidu nedokonavého. (Děj probíhající, neukončený).

Př. kreslit - on kreslí - čas přítomný - vid nedokonavý

Dále si zapište do sešitů vidové dvojice z učebnice českého jazyka na straně 25 a na této straně na papír napište cvičení 2 , 3, 4. U cvičení 4 a) pište jen tvar 3. osoby, čísla jednotného, tvaru přítomného a u b) k těmto tvarům doplňte vidovou dvojici.

Další úkol:

Na youtube si do vyhledávače zadejte český jazyk 8. ročník a najděte test Jak dobře ovládáte český jazyk. Test vyplňte a pošlete mi na e-mail, jak se vám dařilo, tedy kolik odpovědí bylo v pořádku.

Úkolů je tentokrát více, proto si je rozvrhněte, nepište vše najedou. Pokud si s něčím nebudete vědět rady, pište, mailujte, volejte, ráda odpovím, vysvětlím.

Mějte se fajn a buďte zdraví.

S pozdravem

J. Zouchová

 

Ch do 5. 4. Připomínám AlfBook: cvičení ze sekce: složení látek, prvky. Do konce týdne testy: Atom až Nekovy 6. 4. si zkontroluji. (Pokud se vám test nezdaří, zopakujte ho.) Kdo chce, může zkoušet i další cvičení v této sekci.

Téma POLOKOVY: do mailu jsem poslala prezentaci, z ní udělejte zápis do sešitu. (Jsou to jen dva snímky)

Dále můžete využít el. učebnici str. 60 - 63, video Nezkreslená věda: Vodí - nevodí polovodič?

 

MAT - Kruh, kružnice. https://view.officeapps.live.com/op/view.aspx?src=http://dumy.cz/nahled/48006

Odkaz je třeba zkopírovat do prohlížeče.

Prezentaci přepište do sešitu. Do emailu cendakr@sznam.cz potvrď.

v AlfBOOKu vypracujte Řešení rovnic - hledání neznámého čísla. Prosím jen jednou!!!

 

ANGLIČTINA    3. týden doma - 30. 3. - 3. 4.      JAKUBE P. VELKÁ POCHVALA ZA PŘIPOJENÍ SE!!!

Napište si a naučte se slovíčka U 20 a věty na řádkách: 5, 6, 9, 14, 16, 18, 21, 22, 23, 24 - s úlevami jen 6 prvních vět, však víte. Dále PB 42/2 čtěte text několikrát nahlas a přeložte si ho, WB 42/2, 3, 4.

AlfBook: Project 3  Unit 5 A,B Experiences

IK

 

D,F,P,Z

Zdravím osmáci moji. V podstatě posílám na 2 týdny přehledný rozpis práce mých předmětů na mail s tím, že na následující týden jsou výstupy ALFBOOKOVÉ, na další zkrácený týden i zápisky k dodělání, ale kdo si bude chtít dát období před Velikonocemi volnější, splní to a pošle dříve. Zadání i zde: https://www.uschovna.cz/zasilka/WQNXPYX3TK9258UM-KVL/

VO

1/ vyfoťte úkol v sešitu – Složky státní moci, jejich orgány a instituce a pošlete mi ho ke kontrole na můj e-mail: 2828282@seznam.cz

2/ Státní správa a samospráva – její orgány, instituce a úkoly. Projekt na měsíc duben.

Vaším úkolem v rámci tohoto tématu je: popsat do sešitu na příkladech vztahu státní správy a samosprávy základní principy a způsoby řízení demokratického státu. Všechno řádně promyslete, máte dostatek času. Případně nalepte novinové články, které s tímto tématem souvisí. To velmi ocením.

Zdraví A. B.

sobota

Při dnešní opakované kontrole se mi nově objevily výsledky pouze u Kristýny, díky. Znovu připomínám, že je nutné se tohoto procvičování účastnit. Pokud jste spolu ve spojení, prosím upozorněte ostatní na nezbytnost plnění povinností, děkuji.

IK

 

ANGLIČTINA - pátek = kontrola

Opravdu jste mě potěšili, že jste se skoro všichni dokázali připojit a začít s opakováním a procvičováním. Mrzí mě, že jsem nenašla ve skupině 1 výsledky Veroniky, Jakuba H., Filipa, Jakuba P. a Dana. Ve skupině 2 postrádám výsledky od Kristýny, Valentýny, Davida M., Michala R. a Kristiána. Procvičování na portále AlfBook je důležité, abychom měli aspoň nějaké spojení a já viděla, že si opakujete. Pokud máte nějaké technické problémy, obracejte se přímo na p. uč. Kůra. Případné problémy s tématy a jazykem řešte se mnou boirko2@volny.cz.

V neděli odpoledne vám pošlu další procvičování.

IK

 

Německý jazyk: Milí žáci, na vaše osobní maily, které využíváte v informatice, jsem vám všem posílala pracovní listy pro domácí výuku. Žáci s IVP mají uvedeno, co dělat (ne)mají. Pro ty, kterým mail nedorazil na jejich (údajně) aktuální adresu, mám následující prosbu. Na můj osobní mail steflovajani@gmail.com mi, prosím, zašlete své jméno (jméno žáka ve třídě) a AKTUÁLNÍ email.Taktéž poprosím, pokud by dětem dělalo něco problém, jsem ochotna s nimi látku přes mail konzultovat. Nevyžaduji, aby tím trápily své rodiče. Děkuji za vaši přípravu a přeji hodně sil a pevné zdraví!

P. S. Uvádím odkaz na online slovník, pokud byste potřebovali vyhledat/přeložit nějaké slovíčko. Odkazů je pochopitelně vícero a nechám na vás, jaký slovník (online, klasický tištěný) k tomu využijete.

https://slovniky.lingea.cz/nemecko-cesky

S pozdravem

Šteflová Jana

 Čj 

Milí osmáci,

připomínám, že musíte pracovat i na stránkách Alfbook, každý den kontroluji vaši účast a zjišťuji, že je velmi malá, chválím Maxe, Nikolu, Karolínu a Veroniku, podíval se i Filip K. Jinak nic moc. Má to pro mě vypovídací hodnotu a vaše aktivita se bude počítat. Vidím také, jak odpovídáte, je to pro mě důležité. Dále bych chtěla upozornit na to, že všechna cvičení, která zadávám, pište na papíry a prosím o zakládání do euroobalu.

Literatura úkol:

Přečtěte si Svatební košili od K. J. Erbena a tentokrát do sešitu napište stručně děj této balady.

Dále si vypište informace o K. H. Borovském napište také, co je to epigram./Také do sešitu/.

Mějte se hezky.

S pozdravem

J. Zouchová

 

Mat: 15. žáků stále nemá splněný úkol!!!! Viz níže! Už jenom 8. Dva udělali něco jiného.

Ch do 31. 3. Povinné je oranžově zvýrazněno. 

Téma: ALKALICKÉ KOVY Do sešitu si udělejte zápis podle prezentace, kterou vám zašlu do mailu. Pošlu i pracovní list. Kdo bude chtít, může si s ním doplnit zápis do sešitu. (Na konci března pošlu správné řešení do mailu.) 

Ke studiu doporučuji využít i elektronickou učebnici od nakladatelství Fraus str. 64 až 65. Pozvánku do školní multilicence jsme vám posílali. (Je možné, že u někoho jsme neměli správný mail.) Komu se to nepovedlo načíst a zprovoznit (načítání může být napoprvé časově náročné), může mě nebo pana učitele Tyrmera požádat o pomoc. Učebnice je moc pěkná a pro budoucí studenty by to bylo fajn. Není to ale povinné.

Můžete využít i naší učebnici str. 38-39. Dále procvičte např. zde:http://www.zschemie.euweb.cz/alkalicke_kovy/alkalicke_kovy0.html Jsou tam i videa s pokusy!

V Alfbooku alkalické kovy samostatně nejsou. Zkuste si procvičit a zopakovat alespoň některá cvičení ze sekce: složení látek, prvky (Pokud se vám test nezdaří, klidně si ho několikrát zopakujte.)

V případě potřeby se neváhejte ozvat buď na můj mail nebo klidně na messenger pana učitele Tyrmera

Děkuji za spolupráci. S pozdravem JT.

VO do konce března

Do sešitu si napište téma – Složky státní moci, jejich orgány a instituce.

Vaším úkolem je : pod tento nadpis napište porovnání úkolů jednotlivých složek státní moci ČR. Stručně v bodech tak, aby jste o dané problematice uměli pohovořit před a se spolužáky. Využijte dostupných zdrojů.

Zdraví A. B.

 

Čj               Úkoly do 30. 3.

Milí osmáci,

do pondělí 30. 3. mi pošlete slohovou práci psanou ve Wordu na e-mail: zouchova.jana@seznam.cz

Napište úvahu, vybrat si můžete z těchto témat:

1. Co mohu dělat ve volném čase

2. Co je to ohleduplnost a spolupráce

3. Co mám rád/a

Využívejte AlfBook, vždy v pondělí budu kontrolovat, jak jste pracovali. Komunikujte se mnou přes WhatsApp a nebo Messenger, případně pište e-maily. Pracujte podle svých schopností, věřím, že vše zvládnete a ve zdraví se ve škole sejdeme.

S pozdravem

J. Zouchová

 

ANGLIČTINA     týden od 23. 3.

v naší učebnici zůstáváme v U 19 - čtěte si několikrát nahlas PB 41/3, v WB 40/1, 2 vypracujte písemně.

AlfBook    Slovní zásoba    Doprava 1, 2

              Project 3    Unit 4 A, B London

Cvičení z AlfBooku jsou povinná, budu je v pátek ráno kontrolovat a hodnotit, pracujte tedy soustředěně :-).               

IK

 

Týden od 23. 3. do 27. 3.

Mat: v aplikaci programalf.com (instrukce poslal třídní učitel) si najděte lineární rovnice a vypracujte jednoduché rovnice-slovní úlohy.

Kontrolu provedu ve středu odpoledne. Pokud potřebujete poradit, pište na email: cendakr@seznam.cz Zdraví M K

 

Zdravím vás s další dávkou D, F, Př a Z na příští týden. V zásilce si můžete práci stáhnout ve formátu docx, odt, rtf případně pdf, ale ta není vhodná pro úpravy, jen pro tisk. Zasílám vše i na mail. Po zpracování prací mi odpovědi pošlete přímo v mailu, ne jako přílohu (kvůli současnému přetížení internetu), do pátečního večera. A pro dotazy budu na mesengeru. A prosím, pusťte se do práce už všichni! 

Náhradní odkaz pro stažení práce: https://www.uschovna.cz/zasilka/WK4YWKI9479IX7XL-KGN/

Zdraví PT

Mat: Přepište příklady z prezentace do sešitu.

https://view.officeapps.live.com/op/view.aspx?src=http://dumy.cz/nahled/93462

 

Čj 17.3.  

Moji milí,

vzhledem k tomu, že se delší dobu neuvidíme, využijeme situaci k tomu, abychom si vypsali to, na co nám nezbývá ke konci roku čas, tedy světovou literaturu. Zezadu do sešitů na literaturu si začněte vypisovat autory od strany 131, začněte básníkem Li Po a pokračujte až do konce čítanky. Vždy vypište jen to základní, data narození, úmrtí, národnost a díla.

Zepředu do sešitu je potřeba dopsat Karla Jaromíra Erbena. Myslím, že jsme skončili u jeho zaměstnání, zmiňovala jsem jeho působení u hrdelního soudu v Praze, dále byl předsedou Královské české společnosti nauk a roku 1845 byl jmenován členem jazykové komise při Matici české a začal se podílet na formování spisovné češtiny. Roku 1850 se stal sekretářem Českého muzea ( dnešní Národní muzeum). v této době byl jedním ze zakladatelů časopisu Právník.

Pochován byl nejdříve na Malostranském hřbitově na Smíchově, roku 1908 byly ostatky přemístěny na Olšanské hřbitovy.

Dílo:

Sto prostonárodních  pohádek a pověstí slovanských v nářečích původních

Kytice z pověstí národních

České pohádky

Dopište si a ve čtvrtek vám ještě zadám další úkoly z mluvnice. Máte na to dostatek času. Nemusíte mít vše hned. Můžete se mnou komunikovat přes WhatsApp nebo Messenger, můžete psát i e-maily. Adresu mám na stránkách školy a v ŽK.

S pozdravem

J. Zouchová

 

 

 

 

Týden od 16. 3. do 20. 3.

Čj        

V učebnici českého jazyka si prostudujte učivo z tvarosloví na straně 16 a 17. Naučte se nazpaměť skloňování podstatného jména idea a napište cvičení 4 na straně 18, cvičení 2 a 3 na straně 20 a cvičení 4 na straně 21, na straně 22 a 23 napište cvičení 8 celé.

Vzhledem k situaci je třeba, abyste se doma učili to, co vám zde píšu. Vše budu kontrolovat, až se uvidíme.

Přeji klidné dny, odpočívejte, choďte ven, ať jste zdraví. A můžete si třeba přečíst nějakou hezkou knihu.

S pozdravem

J. Zouchová

Výchova k občanství

V době samostudia zkompletovat sešity. Dopsat a dolepit příslušné studijní materiály, včetně již zadaných referátů. Dopracovat poslední pracovní list.

Zdraví A.B.  

Předměty třídního učitele

Vše k D, F, Př a Z máte v mailu, odkaz na prezentaci (není bezpodmínečně potřebná) je zde: https://www.uschovna.cz/zasilka/WE72L6KTVMNJAP88-K5J/ , je skoro 300Mb, přestože má sotva 10 stran :-(

V případě jakýchkoli nejasností či zásadních zjištění mě kontaktujte.

Daně děkuji, že v PL na Př z minulého týdne odhalila, že chybných vět není 5, ale 6 a nenechala se mnou zmást :-)

Aj - viz minulý týden

Týden od 9. 3. do 13. 3.

Ch procvičujte na https://www.zshavl.cz/chemie/8_rocnik/kovy_a_jejich_slitiny.html

ANGLIČTINA

Moji milí,

pro tento týden si dočtěte nahlas článek v učebnici na str.38/1 a přeložte ho. V pracovním sešitě vypracujte cvičení 38/1, 2, 4 a 39/7, 8.

Pro příští týden si opište a naučte se slovíčka a věty U 19 na řádcích 1, 4, 10, 13, 15, 20, 23, 29.. V pracovním sešitě vypracujte cvičení na str. 40 a 41/5. Procvičujte angličtinu nahlas a průběžně, nenechávejte vše na poslední chvíli.

IK

Matematika

Slovní úlohy o pohybu. Strana 32 až 34 jsou vzorové příklady. Do sešitu vypracovat 34/1, 3 a 36/5, 6 .

Zeměpis

Určitě si dopracujte 2 PL k ČR týkající se polohy. Ohledně povrchu ČR se učte znalost celků podle:

http://zemepis.zszlutice.cz/kabinety/zemepis/Cr-hory/hory.htm#

Rozsah: V bodě 1) Vyšší geomorfologické jednotky do úrovně provincie (4 názvy) a v bodě 2) a 3) Geomorfologické celky na úrovni oblastí a celků jen celky obyčejným červeným písmem. Tedy červené kurzívou jen budoucí SŠ a černé určitě nééé :-)

Přírodopis

Zašlu na mail práci s učebnicí a informace.

Fyzika

Pilujte znalosti k prezentaci, ať jste pak schopni plynule pohovořit. Máte obrázky, na téma své prezentace si připravte zápisky. Ostatní i projděte stránky: http://vyuka.jihlavsko.cz/motory/index.htm

 

Níže jsou informace platné před uzavřením škol

NJ skupina 1 (pondělní a úterní rozvrh) - písemka ze slovíček Essen. Prosím, mrkněte i na konverzační otázky, abyste dokázali odpovědět Co jíš ke snídani, co si dáš k obědu a k večeři? Viz dnešní konverzace ve skupinkách a otázky z minulého týdne.

Připomínám skupině 1 i 2 (úterní a čtvrteční rozvrh), že koncem března budu známkovat úpravu a vedení sešitu. Prosím o dopsání!

Děkuji za přípravu, J. Š.

ČJ: Při mluvnici začneme opakovat tvarosloví, konkrétně to, co už jsme si zapisovali, tedy vše o podstatných jménech. Stále opakujte vedlejší věty a poměry mezi větami, zkouším rozbor složitých souvětí.

Při literatuře se budeme věnovat K. J. Erbenovi a budu zkoušet úryvek z Máje. Nezapomeňte na referáty na sloh.

S pozdravem

J. Zouchová

Z - očekávejte zk. mluv. cvičení Německo, ve ČT test ST. Evropa včetně mapky

Př - opakujeme TS, ve ČT test

F - prezentace

Týden od 2. 3. do 6. 3.

F - v ÚT prezentace a výpočty Q a L - test, ve ČT a PÁ teorie skupenství a voda

Z - PO vem uč. ČR; ČT slepá mapa Evropy souhrnná

D - test Baroko II

Př - opravný test DS ve ČT

Nj - prosím, nezapomeňte na písemku ze slovíček (Essen und Trinken). Děkuji za přípravu, J. Š.

 Ch - probíráme kovy

Čj 24.2. - 28.2.

Při mluvnici se budeme částečně věnovat ještě jednu hodinu příslovím, rčením a pranostikám a zároveň budeme opakovat podstatná jména. Při slohu budeme opakovat reklamu ve sdělovacích prostředcích. Nezapomeňte na úkol týkající se K. H. Máchy, budu zkoušet úryvek z Máje.

Hezký týden

J. Zouchová

Týden od 24. 2. do 28. 2.

PO 1. h třídnická h.

27. 2. školní kolo BiO (začátek po velké přestávce)

Ch 24. 2. test nekovy

F prezentace skupin - motory

Z ČT slepá mapa Evropy vodstvo

D test baroko jen z 1. PL (velikost A4 oboustranný s fotografiemi)

Týden od 10. 2. do 14. 2.

Z - ČT slepá mapa Evropy - povrch

D - 2. PL baroko hotový, zkontrolujeme

F - ČT - všichni test příkl. na teplo Q potřebné k ohřátí, vydané při chladnutí

Př - ÚT DS test (viz PL)

v Pá odjezd na hory (část třídy)

Týdny od 20. 1. do 30. 1.

Mat - Ekvivalantní úpravy rovnic, učebnice srana 11. - 17.

ST 12:45 Zeměpisná olympiáda v uč. Z

Ch - po probereme vzácné plyny https://www.zshavl.cz/chemie/8_rocnik/nekovy.html - otevřete prezentaci Vzácné plyny a Halogeny, zopakujeme nekovy, dodělejte PL halogeny, připravujte se na  test nekovy (10. 2.)

Z - ČT slepá mapa Evropy - povrch

D - PL baroko hotový, zkontrolujeme 2. str.

F - ÚT - test př. na teplo Q

PV - dok. osobnostní rozvoj - sebepoznání a začneme si vytvářet portfolio k volbě povolání, potřebujete euroobalové desky 1ks

Př - zopakujte si DS

Týden od 13. 1. do 17. 1. 

Z - dozkoušení VB/Fr a dokončení mapy Evropy a ČT test Záp. Evropa

D test Habsburská monarchie za MT a Jos. II.

Př - nezapomenout vzít PL na DS, ČT případná dozkoušení zájemců

F - v ÚT počítáme teplo a dopisujeme nebo opravujeme testy, ve ČT se vrátíme 5´k převodům jednotek

PV - dok. osobnostní rozvoj - sebepoznání a začneme si vytvářet portfolio k volbě povolání, potřebujete euroobalové desky 1ks

VV chlapci - na pondělí 13.01. si přineste pomůcky dle informací na webových stránkách:

http://vytvarne-namety.cz/index.php/fantazie/78-abstrakce/499-mozaika-tisk-z-kolaze

Týden od 6. 1. do 10. 1. 

Zpráva pro rodiče!

Vážení rodiče,

vzhledem k tomu, že v době zitřejších konzultací nebudu ve škole přítomna, můžete mne kontaktovat telefonicky nebo osobně po telefonické domluvě.

Děkuji za pochopení.

S pozdravem

Jana Zouchová

ČJ: Opakujte si učivo ze skladby, čeká nás prověrka. Nezapomínejte na literaturu, budeme také psát. Stále zkouším básničku a připomínám četbu těm, kteří budou mít v hodině referáty.

Přeji klidný první novoroční víkend.

J. Zouchová

Mat- pravidla pro počítání s mocninami opakování- test 9. 1.

Ch - PO - Umíme nové značky: K, Pt, Ag, Si, B, F, Br. David M. má referát na dusík. Probrali jsme vodík https://www.zshavl.cz/chemie/8_rocnik/nekovy.html otevřete prezentaci vodík. Probíráme kyslík. (F. M. si připravuje referát na síru a A.S. na fosfor), v pá 10. 1. místo čj bude Ch

Z - PO a ČT: úst. zk Francie, V. Británie, mezitím příprava fyzickogeografické mapy Evropy, test Z. Evropa následující PO

D - dozkoušení chybějících a opravy / práce s PL

Př - cévní soustava test ve ČT

F - ČT a PÁ testy Teplo, vnitřní energie

Vážení rodiče, milí žáci,

přeji vám všem požehnané Vánoční svátky, klid a pohodu do nového roku.

PT

Vážení rodiče, pro období od ledna do května bude nabízeno doučování pro žáky se slabým prospěchem. Budete - li mít zájem, prosím o písemné sdělení (jméno, předměty) na mail školy. Pokud se předmět otevře, dostane žák závaznou přihlášku. Po závazném přihlášení je účast povinná.

Týden od 16. 12. do 20. 12.

Mat - Mocniny s přirozeným mocnitelem. Pravidla pro počítání.

ČT - kino Smíchov, návrat cca ve 14 hodin.

PÁ od 3. h předvánoční besídka (nezapomeňte dárečky, hrnek, trošku cukroví a procvičit si hru "Co na to Češi")

Z - v PO slepá mapa státy 2 (střední velikosti), s sebou lepidlo, nůžky, pastelky a předložíte svou doplněnou slepou mapu státy Evropy

Př - ÚT test cévní soustava - byl k tomuto tématu DÚ doplnit si 3 pojmy 

D - doplnit si zápisky - ot. z PL na téma Habsburská monarchie a dozkušuji

Ch - kdo má málo známek, doplní si chybějící testy, opravný test na značky (referáty na kyslík a dusík)

na vánoční prázdniny zadáváme nové značky: K, Pt, Ag, Si, B, F, Br. Značky, které umíme: O, H, N, Na, S, P, Cl, Au, Fe, C, Ca, Al, Sn, I, Mg, He, Cu, Zn, Pb, Hg

 

Týden 9.12. do 134.12.              Čj

Budu zkoušet literaturu, básničku a nezapomeňte přinést slohové práce. Za týden budeme psát kontrolní diktát, tak se připravujte. V pátek píšeme test z vedlejších vět a budeme se věnovat rozboru souvětí.

S pozdravem

J. Zouchová

 

 

Týden od 9.12. do 13.12.

v ÚT 1. h třídnická, odpolední vyuč: dokončíme přípravy na jarmark a ve zbytku času fyzika

D - test Rusko

Z - ČT test slepá mapa Evropy - státy (předložit mapu) 

F - opravy testů ENERGIE - ČT, PÁ

13. 12. Ch test: vznik iontů, chemická vazba, (referát na vodík - Kuba V.)

Týden od 2. 12. do 6. 12.

ČJ: V pondělí a v pátek nebudu ve škole. Ve středu budeme mít mluvnici, opakujte si čárku ve větě jednoduché, budeme psát. Budu zkoušet báseň a zapíšeme si národní obrození. Přeji hezký víkend. J. Zouchová

Ch: Testy na orientaci v PERIODICKÉ TABULCE PRVKŮ: 6. 12. + možnost opravy značek, (chemie bude i ráno místo čj)

2. 12. test chemické značky (na jedničku musí být bez chyby)

Značky, které už máme umět: (O, H, N, Na, S, P, Cl, Au, Fe, C, Ca, Al, Sn, I, Mg, He, Cu, Zn, Pb, Hg)

Kdo stále neumí: atom, molekula, sloučenina  Procvičujte např. na: https://programalf.com/alf-html/dist/#cz/file/36241/ 

Probíráme vznik iontů a chemickou vazbu.

Z: PO - okruhy JV Evropa - Rumunsko; Bulharsko; Albánie a Kosovo; Slovinsko a Chorvatsko; Srbsko a ostatní země bývalé Jugoslávie - každý žák má 2 okruhy, umět min. 10 faktů k okruhu přednést s pomocí osnovy; ČT - test JVE

Př: ÚT: 2. poznávačka kosti + svaly

Pv: v ÚT vyrábíme, ale také se píší z F opravy - výkon; rychlost (jen Terka S.)

F: ČT a PÁ test - energie - teorie a příklad na pohybovou a polohovou; začneme kapitolu "vnitřní en."

 

Týden od 25.11. do 29.11.

Ch - od 25. 11. učíme se další značky: He, Cu, Zn, Pb, Hg, začínáme probírat periodickou soustavu prvků

Kdo nepsal 22. 11. test chemický zápis: atom, molekula, sloučenina + značky napíše si v pátek Procvičujte např. na: https://programalf.com/alf-html/dist/#cz/file/36241/ Také je možné si napsat tento test na opravu.

Z - PO - doděláme PL JV Evropa, připravíme si povídání o V. Británii podle zeměpisné osnovy; ČT - JVE test (spol. znaky, země a jejich typické znaky)

Př - ČT - poznávačka svaly, kosti

F - znát teorii k energiím, na výpočty s sebou kalkulačky

D - test Francie za Krále Slunce; Rusko - mít vyhledané pojmy k Rusku (viz vlepený lísteček)

Pv - vyrábíme na jarmark, s sebou materiál 

Týden od 18.11. do 22.11.

V PO 8:45 - 13h divadlo, po příjezdu oběd, výuka před i po divadle probíhá

v ÚT třídní schůzky v 16h

Mat: Počítáme s mnohočleny. Sčítáme, odčítáme a násobíme mnohočleny.

Pv - výroba na jarmark (podle výběru sk. či jednotlivců). Kdo nic mít nebude, píše práci na téma prvky osobnosti (test).

D - v ÚT testík 5´Francie

Př - ÚT kontrola PL svaly, ČT test svaly

CH - 22. 11. test chemický zápis: atom, molekula, sloučenina + značky, (O, H, N, Na, S, P, Cl, Au, Fe, C, Ca, Al, Sn, I, Mg)

Týden od 11.11. do 15.11.

Čj: V pondělí budeme psát prověrku ze skladby - rozbor věty jednoduché, vedlejší věty a poměry mezi větami hlavními. Učte se pravopis, blíží se diktát a literaturu, zkouším. Domluvíme se na testu z literatury. Při slohu se budeme věnovat úvaze.

Hezký víkend. J. Zouchová

F - ČT: test výkon a účinnost, na ÚT 2 opakovací př. DÚ. A ti, co stále neovládají rychlost, spočítají na papír alespoň 4 př. na rychlost, dráhu a čas, např. z https://zsamssevetin.estranky.cz/clanky/vyuka-a-zajimave-ulohy/7.tr.--fyzika--priklady--rychlost--draha--cas.html

Pv - popis vlastní osobnosti - posílejte mailem do pondělního večera, je to dlouhodobá práce a nikoho neomlouvá nepřítomnost. Rozmýšlejte si, co bychom mohli připravit, vyrábět na trhy.

Př - ČT - popis kostí a svalů na těle

Z - mít PL na JV Evropu

Ch - 11. 11. ve 14:45 možnost opravného testu na výpočet složení roztoků, (značky, které máme umět: O, H, N, Na, S, P, Cl, Au, Fe, C, Ca, Al, Sn, I, Mg)

 


Vyjádření ke stávce.

Vážení rodiče, tímto bych rád sdílel názor své kolegyně, s kterým se ztotožňuji. Omlouvám se za vzniklé komplikace a doufám v pochopení.

S pozdravem

Petr Tyrmer

"Vážení rodiče,

ráda bych Vám touto cestou vysvětlila, proč jsme se dnes s většinou kolegů domluvili na tom, že se přidáme k zítřejší stávce pedagogů. Rozhodování nebylo příjemné, protože si uvědomujeme, že tím působíme komplikace především Vám, rodičům, ale protože množství nepravd a falešných slibů v posledních volebních obdobích již přesáhlo únosnou míru, tak jsme nakonec zvolili tuto nepříliš šťastnou formu protestu. Nechceme  ve zpravodajství poslouchat další lži z úst pana premiéra, že školství je prioritou této vlády. 

Odbory sice zformulovaly jako hlavní důvod stávky boj o 2% v navýšení do tarifní části našeho platu, ale to rozhodně není ten jediný a hlavní důvod, proč bude zítra provoz naší školy omezen. Hlavními důvody, proč se ozýváme a zároveň i žádáme o podporu veřejnosti jsou především následující požadavky:

- 5 % hrubého domácího produktu pro školství (v současnosti jsme silně pod průměrem vyspělých států)

- výrazné změny v nastavení inkluzivního vzdělávání (inkluze ano, ale připravená a ne v této chaotické formě)

- mzdy pro učitele srovnatelné s ostatními VŠ profesemi

- neschválení aktuální novely zákona o pedagogických pracovnících

- projednání Otevřeného dopisu politikům za záchranu českého školství vládou (ač se zástupci z řad pedagogů - Pedagogická komora, snaží s politiky jednat, řada z oslovených poslanců a senátorů je ochotna naslouchat pouze zájmovým skupinám, které na změnách ve školství především značně profitují).

Jak jsem již výše uvedla (a podrobně mají děti rozepsáno v žákovské knížce), zítřejší provoz školy bude omezen a bude zajištěno pouze hlídání dětí bez výuky. Školní jídelna a družina zůstávají  v provozu. Učivo s dětmi doženeme bez problémů. Věřím, že budete mít pochopení pro tento jednodenní protest.

Děkuji

Veronika Procházková"

Týden od 4.11. do 8.11.

D - test Anglie a její kolonie

Př - ÚT kosti - popis test

Pv - popis osobnosti - posílejte mailem, v ÚT o hodině poslední možnost dokončit a odeslat

F - ČT a PÁ: opravy testů rychlost a převody (procvičujte: http://www.zsvltava.cz/fyzika/prevody/)

Z - PO: test JE opravy, vzít si mapky a sešity ke kontrole

CH - Pá: https://www.zshavl.cz/chemie/8_rocnik/slozeni_roztoku.html - testy

Týden od 31.10. do 1.11.

Ch - probíráme složení roztoků, doporučuji k procvičení např.: https://www.zshavl.cz/chemie/8_rocnik/slozeni_roztoku.html - testy

Z - test JE, vzít si mapky a sešity ke kontrole

Př - umět kosti - popis

F - umět počítat práci, výkon, stále převody jednotek

Týden od 21.10. do 25.10.

ANGLIČTINA, 15. 10. 2019

Moji milí nepřítomní sportovci, dnes jsem zadávala domácí opakování WB 12/2,3. Opakujeme už poněkolikáté minulý čas prostý a minulý čas průběhový. Ve cvičení č. 2 napište 5 vět v min. prostém, ve cvičení č. 3 napište 5 vět v minulém průběhovém. Věty si vybíráte různé z těch uvedených nahoře. Už jsme si je procvičili v minulém unitu. Uvidíme se ve čtvrtek a doufám, že nikdo nebude vyprávět, že nevěděl, co má dělat.

D - ko. sešitů, to platí i pro ostatní mé předměty

Z - NOSIT S SEBOU KRESLÍCÍ POTŘEBY, práce s PL a mapou / zk. Rusko

Př - NOSIT S SEBOU KRESLÍCÍ POTŘEBY, test OS ve ČT, ÚT opravy předešlých témat

F - ÚT donést: vedoucí sk. A odevzdají lab. práci; ČT a PÁ test: př. na rychlost

PV - ODEVZDÁVÁTE elektronicky popis své osobnosti, vypracováváte podle zápisků a prezentace, máte ji i v mailu

21.10. Ch test: směsi a oddělovací postupy, nezapomeňte si dokončit pracovní list jako přípravu na test! (pro chybějící je k dispozici na https://www.zshavl.cz/chemie/8_rocnik/smesi.html - směsi-opakování-pracovní list

Týden od 14.10. do 18.10.

Mat

Dokončíme souhrnná cvičení strana 37-39. Ve středu začneme číselné výrazy.

Čj

V pondělí píšeme odložený test na vedlejší věty, opakujte si spojovací výrazy u poměrů, je to základ ke správnému pochopení. Vy, co jste chyběli, doplňte si učivo, zapište si poznámky. Také nás čeká kontrolní diktát /v pátek/, proto opakujte pravopis. Nezapomeňte na úkol z literatury.

Hezký zbytek neděle.

S pozdravem

Jana Zouchová

D - test; vše do Anglie

Z - ČT - test Sev. Evropa, NOSIT S SEBOU KRESLÍCÍ POTŘEBY

Př - NOSIT S SEBOU KRESLÍCÍ POTŘEBY, test OS příští týden, tento týden opravy předešlých témat

F - ÚT donést: opravy testů na hustotu s úkolem na rychlost na druhé straně listu; vedoucí sk. A odevzdají lab. práci; Vláďa a Michal Měření ryhlosti

PV - popis své osobnosti, připravte se podle zápisků

18. 10. Ch: zájemci druhý pokus filtrace vody, příprava na test: směsi a oddělovací postupy

 

Týden od 7. 10. do 11. 10. 

Mat: Procvičujeme Pythagorovu větu. Počítáme slovní úlohy. Test 9. 10. Pak budeme dělat souhrnná cvičení strana 37.

Týden od 30.9. do 4.10. 

Čj: Při mluvnici budeme procvičovat větu jednoduchou a souvětí a druhy vedlejších vět. Nezapomeňte na úkol z literatury a učte se, brzy budeme psát prověrku a budu zkoušet. Při slohu budeme procvičovat charakteristiku literární postavy, začněte přemýšlet, kterou postavu budete popisovat. Přeji hezký zbytek neděle. Jana Zouchová

Př - test tkáně ve ÚT, NOSIT S SEBOU KRESLÍCÍ POTŘEBY

D - zk. do tématu Anglie 

F - test Práce v ÚT, PÁ laboratorní práce na hustotu

Z - test S. Evropa ČT, NOSIT S SEBOU KRESLÍCÍ POTŘEBY

Týden od 30.9. do 4.10. 

ČJ - V pondělí při mluvnici budeme procvičovat vedlejší věty včetně doplňkové, následující hodinu budeme psát testík. připomínám úkol z literatury. Nezapomeňte také na sloh, máte odevzdat vypravování.

Z - ČT: zk. Rusko a test V. Evropa (chybějící, opravy), S SEBOU KRESLÍCÍ POTŘEBY

Př - ČT umět téma tkáně a chybějící píší Znaky a vývoj čl. (a ti co opravují také)

F - ČT a PÁ laboratorní práce na hustotu, ZMĚNA: test "práce" další týden v úterý

30. 9. Ch test: bezpečnost v laboratoři, piktogramy, chemické nádobí, chem. značky (O, H, N, Na, S, P, Cl, Au, Fe, C)

4. 10. Ch praktický úkol: Vyčisti vodu z Kocáby. Toto si připravte!!: 1/ utvořte si skupiny (2 až 5 žáků ve skupině) 2/ sestavte si alespoň jeden improvizovaný filtr na čištění vody. (dopotučuji použít jako nálevku obrácenou PET láhev, odříznout dno, od uzávěru nahoru navrstvit filtrační materiál dle vlastního výběru)  - přesunuto na pondělí 7. 10.

Týden od 23.9. do 27.9. 

Út: Exkurze 

Z: PO zk. Rusko, S SEBOU KRESLÍCÍ POTŘEBY, Čt test V. Evropa

Př: ČT 5´Vývoj a znaky člověka

F: test př. na hustotu + opravy převody

Ch: probíráme směsi, učebnice od str. 10

Týden od 16.9. do 20.9. 

Mat -Druhá mocnina a odmocnina=probráno. Ti co nepsali, budou zkoušení. V pondělí začneme Pythagorovu větu.

Z - zk. Rusko, nalepit do seš. příp. dopracovat státy V. Evropy

F - DÚ na hustotu, příští týden př. na známky a opravy převodů, v pátek věci na F celá třída, bude místo M

Čj: Při mluvnici budeme opakovat rozbor věty jednoduché a vedlejší věty. Brzy budeme psát z tohoto učiva test. Při slohu budeme opakovat charakteristiku a budeme psát slohovou práci. V hodinách literatury se budeme seznamovat s dalšími kronikami.

Přeji hezký víkend.

S pozdravem

J. Zouchová

 

 

 

Týden od 9. 9. 

11. 9. Pochod údolím Kocáby, sraz ve škole do 7:40, návrat cca ve 13:30. S sebou turistické oblečení a obuv, pití, 2 svačiny (při druhé zastávce bude možnost si opéct špekáčky apod., tak zájemci se jimi vybavte)

Požadavky na vybavení:

F, Z - kalkulačka, nůžky, lepidlo v tyčince, rýsovací a kreslící potřeby (tyto kromě kalkulačky i na Př, D, Pv), sešity ať pokračují z loni, na Pv euroobal na projekty

Ch -  sešit A4, nůžky, lepidlo v tyčince, pravítko, kalkulačka na výpočty povolena 

 

Přeji příjemný poslední prázdninový víkend!

V PO skončí vyučování v 8:25 (jedou pvní autobusy). Úterý bude pouze dopolední vyučování, první 3 h třídnické, od středy již i odpolední vyučování.

S pozdravem Petr Tyrmer, TU