1.B třída

Rozvrh 2021/2022 zde.

PLÁNOVANÉ AKCE:

Út 15. 3. 10:00 Knihovna Nový Knín - seznámení. 1. hodina - Čj, 2. hodina - M, bez Tv.

Po 21. 3. Divadlo Příbram - "Dášeňka čili život štěněte", odjezd v 7:30 od školy, začátek představení v 8:30. Vstupné 70,- + doprava, hrazeno z třídního fondu, bez tašky s učením. Návrat do 4. vyučovací hodiny.

Pá 20. 5. Výlet do Památníku Karla Čapka ve Strži, odjezd linkou v 9: 16 z náměstí, příjezd ve 12: 45, bližší informace budou v mailu.

St 1. 6.    Celodenní školní výlet - Farmapark Soběhrdy.

 

12. 4. Třídní schůzka bude ve St 20. 4. v 16:30 ve třídě 1. B. 

 

 1. 2. Ve Čt 3. 2. - bruslení

S sebou: batůžek se svačinou a teplé oblečení, první dvě hodiny budeme procvičovat učivo na tabuli, na tabulkách a na "koberečkách" (vše máme ve třídě, učení nechat doma). Připomínám povinné vybavení - brusle, helma, rukavice.

Prosím, dejte ráno bruslícím dětem lístečky s datem a časem čtvrtečního odchodu z družiny.

Nebruslící děti: mohou přijít do školy s taškou, dvě hodiny se budou učit s námi, poté je předám určené asistentce.

TŘÍDNÍ FOND:

   Prosinec - bombičková pera a po dvou fixách na cvičnou tabulku, leden - lepidla Kores, březen - materiál na velikonoční výrobek, 2. sešit č. 220 - A4 na obrázky - Čj.                                                                                                                                                                                                                                                            

 26. 1.Po 31. 1.Út 1. 2.Čt 3. 2.

 19. 1. Od 20. 1. opět probíhá běžná výuka ve třídě!!!

 18. 1. Zítra 19. 1. naše třída NEJDE DO ŠKOLY!!!!!! ČTĚTE, PROSÍM, MAIL.

 16. 12. Informace k poslednímu týdnu před vánočními prázdninami, podrobnosti najdete v mailu:

 Pá 17. 12. - učíme se, zítra místo Oskara druhá Vv, dnes jsme stránky Oskara pro tento kalendářní rok dokončili

 Po 20. 12. - učíme se + dopisují, dokreslují se pracovní listy atd., některé děti je nemají hotové

 Út 21. 12. - neučíme se, Tv bude, děti si přinesou penál, ŽK a notýsek, hračky nebo hry, karty...., možnost krátké vycházky

 St 22. 12. - neučíme se, děti si mohou vzájemně nadělit drobné dárky, bude zpěv koled, hraní, kreslení, modelování, sledování pohádek, možnost krátké vycházky

 10. 12. Od Po 13. 12. do vánočních prázdnin děti nebudou dostávat písemné domácí úkoly, jen úkoly na čtení. Opět připomínám obaly na sešity a učebnice !!!!

6. 12. Zítra - včelař ve škole, děti budou vyrábět svíčky a péct perníčky, učení s sebou. Ve čtvrtek půjdeme místo Tv stavět na školní zahradu sněhuláky (mělo by být z čeho :-)), dejte, prosím, dětem adekvátní zimní oblečení, nezapomeňte na rukavice.

25. 11. !!!OD 26. 11. ONLINE VÝUKA - PROSÍM, ČTĚTE POKYNY V  MAILECH!!!! 

15. 11. Čt a Pá 18. a 19. 11. - ředitelské volno, další informace sledujte na stránkách školy a v mailech. Zítra nebude tělocvik.

19. 10. Zítra bude "Drakiáda". 1. třídy se učí 1. a 2. hodinu, 1. B má tedy 2 x Čj.

3. a 4. hodinu půjdeme za město. Dejte dětem vhodné oblečení a obuv.

Kdo má draky, ať si je přinese ráno do školy. Ve čtvrtek bude místo Tv matematika.

13. 10. Platby na pomůcky, na akce třídy a na kroužky:

Žádáme rodiče, kteří ještě neposlali peníze na účet školy (vzadu v žákovské knížce), aby tak co nejrychleji učinili. V první třídě je doporučená suma na pomůcky a na akce nejméně 1 000,-, na jednotlivé kroužky podle ceny za měsíc.

https://zsmsnovyknin.cz/images/skolni-druzina/Krou%C5%BEky_2021-22_2.pdf

Kroužky se platí od října do prosince, pak od ledna do května.

ZŠ A MŠ NOVÝ KNÍN VYHLAŠUJE SOUTĚŽ PRO 1. STUPEŇ NA TÉMA
VYLETĚL SI PYŠNÝ DRAK …
MŮŽETE DOMA
1) KRESLIT
2) VYRÁBĚT
3) PSÁT TEXTY NEBO BÁSNIČKY
TĚŠÍME SE DO KONCE ŘÍJNA NA VŠE, CO VYTVOŘÍTE 😊, VÝTVORY MŮŽETE PŘINÉST JEŠTĚ V PONDĚLÍ PO PODZIMNÍCH PRÁZDNINÁCH

28. 9. !!DNES SI, PROSÍM,  PŘEČTĚTE DŮLEŽITÝ MAIL!!

23. 9. Zítra si děti přinesou na Vv barevné listy stromů (1 - 5 kusů). Výlety jsou aktualizovány a upřesněny - viz níže:

AKCE TŘÍDY: 

Po 27. 9.  3. + 4. hodina - podzimní vycházka do přírody. S sebou: penál, velká "Agáta", velký "Matýsek", vhodné oblečení do přírody, pláštěnka.

Po 4. 10. Výlet do ZOO Plzeň - program "CESTA DO AFRIKY". Odjezd v 7: 40 od školy, příjezd do 15: 00.

!!OBĚD URČITĚ NESTIHNEME!!

S sebou: vhodné oblečení, velká svačina, pití, pláštěnka, sáček (nevolnost), kapesné dle uvážení.

16. 9. Kromě již zavedených písemných DÚ DĚTEM ZAČÍNAJÍ I "ČTECÍ" DOMÁCÍ ÚKOLY: mají doma každý den číst ze Živé abecedy a ze "Zdokonalujeme čtení k Živé abecedě" (to, co zrovna probíráme ve škole). Čtou celkem asi 5 - 10 minut NAHLAS NĚKOMU (kvůli zpětné vazbě, opravujte je, prosím). Pěkné čtení ve škole již hodnotím známkou 1 :-). Nyní máme čtení písmen A, Á, M a slabiky MA, MÁ. 

Děti si mají přinést do školy DESKY NA ČÍSLICE.

15. 9. Včera jsem poslala upřesňující mail a rozvrh hodin, dnes máte vzadu v ŽK nalepené číslo účtu školy a variabilní symbol.                                    V 1. třídě stačí zatím na výlety a pomůcky zaslat 1 000 Kč. 

9. 9. Zítra půjdeme 3. + 4. hodinu v případě hezkého počasí na "oplocenku". Děti si vezmou do školy učení - Čj, M i Čs (Oskara) a sportovní oblečení.

3. 9. V pondělí si děti vezmou věci podle rozvrhu, který jsem jim vložila 1. den do ŽK - zatím jen Živou abecedu, Uvolňovací cviky a velký modrý sešit (dnes mají první sluníčko :-)) a Matýskovu matematiku. V příštím týdnu budeme na poslední hodiny opět chodit ven - podle počasí. Ti, kdo dnes zapomněli, mohou si v pondělí přinést svého plyšáka nebo hračku.

Včera děti dostaly klíče od šatních skříněk, včera a dnes tiskopisy ke kroužkům.

29. 8. Milí rodiče,

přeji všem hodně zdraví, radosti a trpělivosti a dětem klidný průběh školního roku! :-)

                                                                                                          Třídní učitelka Iva Dušková

Informace:

Prosím o brzké vyplnění první strany žákovské knížky a formulářů (děti dostanou 1. 9.). Od 6. 9. se učíme již podle rozvrhu, děti budou potřebovat věci na Tv (lehčí do tělocvičny - cvičky, jarmilky a pevnější plné tenisky na ven - dle počasí). Prosím, denně kontrolujte ŽK (i zezadu), tašku – věci podle rozvrhu, domácí úkoly označené malou kytičkou, ořezané tužky, pastelky. Více informací je v mailu, který jsem vám zaslala.