Hory únor 2018

V únoru 2018 byli žáci sedmé a osmé třídy na horách. Odjíždělo se 9.února v devět hodin ráno. Jelo se autobusem a cesta trvala dvě hodiny. Když jsme dojeli do hotelu Kodrea, vybalovaly se lyže, běžky a batohy z autobusu. Poté jsme odnosili věci do společenské místnosti. Naobědvali jsme se. Po obědě dostali žáci klíče od pokojů a šli se ubytovat a vybalit věci. Odpoledne jsme prozkoumali svah za hotelem a svoje lyžařské schopnosti.

Druhý den jsme byli rozděleni do skupin podle lyžařského umění a vyrazili jsme na svah. Pan učitel Krátký nás rozdělil do dvou skupin – ti, co uměli lyžovat a ti, co neuměli. Ti, co neuměli, šli vedle na malou sjezdovku a ti, co uměli, šli na větší svah. Nejdříve jsme nemohli jezdit sami, vždycky jsme se museli zastavit u stromů, které byly vedle sjezdovky. Postupem času jsme mohli jezdit ve skupinách. Skoro všichni se naučili lyžovat a někteří se jen zlepšovali. Po obědě byl polední klid a po večeři jsme měli osobní volno. Večer jsme hráli různé hry a ty byly vážně super. Poté jsme šli do pokojů umýt se, vyčistit si zuby a spát.

Jídlo všem chutnalo, mohli jsme si i přidávat a výborné byly různé buchty a koláče, které nám dávali po večeři ještě teplé.

Užili jsme si to hodně, nechtělo se nám domů a chceme jet příští rok znova!

Napsal: Dan Žídek