Kvalifikace o finále České republiky ve florbalu základních škol leden 2017

Ve čtvrtek 26.ledna 2017 se v Městské sportovní hale v Plzni konala kvalifikace skupiny B o finále České republiky ve florbalu základních škol (celkem se hrálo 5 kvalifikačních skupin v ČR). Družstvo chlapců Základní školy Nový Knín po předchozích výhrách v okrskovém, okresním a postupovém 2.místě v krajském kole mělo možnost změřit svoje síly s vítězi krajských kol Jihočeského a Západočeského kraje a pokusit se postoupit mezi nejlepších pět týmů v České republice. Krásné prostředí Městské sportovní haly v Plzni vytvořilo příjemnou kulisu turnaje.

Po vylosování jsme nastoupili k prvnímu zápasu s Plzní. Naši reprezentanti bojovali s maximálním nasazením, ale naše tradiční „adaptační chvíle venkovanů“ pro rozehrání na pro nás nezvyklém velkém hřišti si přece jen vybrala svou daň. Po rychle inkasovaném gólu na začátku první třetiny jsme sice zdařile dokázali dotahovat skóre, ale bohužel v poslední minutě třetí třetiny soupeř vstřelil se štěstím vítězný gól. Utkání tak skončilo 5:6 v náš neprospěch. Naděje pro nás svitla ještě při dalším zápasu, kdy se utkala Plzeň s Vimperkem. Plzeň měla dlouho problémy a ještě těsně v závěru utkání prohrávala 3:4, ale opět v poslední minutě jako zázrakem vyrovnala na 4:4. Tím se náš sen o postupu rozplynul.Nicméně do posledního zápasu s Vimperkem jsme nastupovali s cílem zvítězit a zařadit se tak do druhé pětky nejlepších týmů České republiky.Pro Vimperk však bylo stále ještě ve hře první místo v případě naší porážky. Již od začátku zápasu bylo ale zřejmé, že si s naší hrou nedokáže Vimperk poradit a my jsme vcelku bez problémů zvítězili 5:2.

Vybojovali jsme tak krásnou stříbrnou příčku a naše zklamání a přemítání „co by – kdyby“ poněkud zmírnil další pěkný pohár (již 81.) do školní sbírky trofejí a vědomí , že jsme se zařadili do druhé pětky nejlepších školních florbalových týmů v České republice ! Pokud uvážíme, že podle neoficiálního propočtu se od okrskových kol do této celostátní soutěže zapojilo ve všech krajích ČR cca 1000 týmů (!), můžeme být s výkonem našich chlapců maximálně spokojeni. Stejného úspěchu jsme dosáhli již v roce 2015 v Liberci, v roce 2010 jsme v kvalifikaci v Liberci skončili třetí. To nás tak řadí v dlouhodobém hodnocení posledních osmi let na 1. místo v okresu Příbram i mezi nejlepší týmy Středočeského kraje. Suverénní je pak naše postavení v kategorii škol do 300 žáků.

Sestava týmu: Matěj Šefl – Viktor Vlasák, Miroslav Šimek, Jakub Dvořák, Jan Procházka, Jakub Lamberk, Jiří Hondlík, Filip Blížil, Lukáš Dopita, Michal Soukup, Jakub Malčinek, Petr Vilemín.

galerie