Florbal a fotbal okrskové kolo říjen 2016

Okrskové kolo ve florbalu

18. října 2016 se ve sportovní hale na Dobříši konalo okrskovém kolo mladších žáků ve florbalu. Z pěti zúčastněných týmů měl vzejít vítěz, který postoupí do okresního kola. Vzhledem k tomu, že posledních několik let se florbal na Dobříši díky místnímu Sokolu v žákovských kategoriích velice úspěšně rozvíjí, věděli jsme, že nás asi čekají nelehké chvilky. První zkouškou bylo utkání s 1.ZŠ Dobříš. Začali jsme velice opatrně, abychom si soupeře oťukali.Brzo se však ukázalo, že se v tomto případě nemáme čeho obávat. Naši chlapci se do soupeře zakousli, střelba se dařila a po dvaceti minutách hry skončilo utkání 8:2 v náš prospěch. Jako další proti nám nastoupilo družstvo Gymnázia Dobříš. V minulosti jsme s tímto soupeřem nemívali problémy, ale kdo ví? Začali jsme stejně opatrně jako v předchozím zápasu, ale během pár minut bylo jasné, že i tentokrát na nás soupeř nebude mít dobré vzpomínky. Kníňáci rozjeli takový kolotoč, že nakonec si Gymnázium Dobříš odneslo třináctigólový příděl. Po dvou zápasech jsme tedy byli dobře motivováni, ale čekaly nás ještě dva zápasy. Našeho dalšího soupeře , 2.ZŠ Dobříš, jsme si při jeho předchozích zápasech dobře „přečetli“ a takticky se na něj připravili. Věděli jsme, že teď půjde o vše. Zápas se zpočátku vyvíjel v náš prospěch a druhý poločas jsme začínali se skóre 5:2 pro nás. Ale jak známo, zápas končí až s poledním hvizdem rozhodčího. Po sporném vyloučení našeho hráče jsme inkasovali a naši borci viditelně ztratili iniciativu. Hra se přestala dařit a soupeř začal nepříjemně dotírat. Jeho úsilí vyvrcholilo asi dvě minuty před koncem, když jsme obdrželi další gól. Sice jsme měli spočítáno, že i v případě remízy bychom pravděpodobně byli první díky lepšímu skóre ( ale to za předpokladu , že vyhrajeme další zápas se ZŠ Nečín), ale přesto jsme zmobilizovali síly a nakonec jsme dramatický zápas dotáhli do vítězného konce. Teď již bylo definitivně jasné, že se nám podařilo turnaj vyhrát! Po krátké přestávce jsme pak sehráli poslední zápas se ZŠ Nečín, tentokrát již ve volnějším tempu, bylo znát vyčerpání z předcházejícího zápasu a navíc se ještě Kuba Lamberk zranil. I tak naši chlapci s góly nešetřili a zápas skončil 7:2 pro nás. 1. místo jsme tedy vybojovali celkově čtyřmi vítěznými zápasy a impozantním skóre 33:8. To, že si celý tým zaslouží velikánskou pochvalu, není třeba dodávat. Teď ještě aby nám zbylo nějaké to štěstíčko na okresní kolo!

Složení týmu:
Matěj Šefl, Miroslav Šimek, Jakub Dvořák, Jan Procházka, Jakub Lamberk, Filip Blížil, Marek Křivonoska, Viktor Vlasák, Jiří Hondlík

Okrskové kolo v MINIFOTBALu

11. října jsme se na Dobříši zúčastnili okrskového kola starších žáků v minifotbalu. Během turnaje jsme sehráli celkem 3 zápasy, ale bohužel všichni soupeři byli nad naše síly. Přesto si členové našeho týmu zaslouží pochvalu za snahu.
Složení týmu:
Marek Křivonoska, Adam Reisser, Filip Vandas, Miroslav Šimek, Matěj Šefl, Martin Hlávka, Yesuntur Lkhamsdah, Lukáš Dopita.

PaedDr. Miloš Petřík

galerie