Pražský hrad březen 2015

Žáci sedmé třídy navštívili v pondělí 16.března Pražský hrad. Zúčastnili se zde speciálního prohlídkového programu určeného pro žáky základních škol. Program jim velmi zajímavým způsobem přiblížil dějiny Pražského hradu. V roli služebníka, hradního strážce, umělce nebo řemeslníka procházeli jednotlivými sály gotického podlaží Starého královského paláce a s velkou chutí plnili připravené úkoly.

Po splnění úkolů se žáci vydali na prohlídku dalších částí Pražského hradu. Zamířili do Zlaté uličky, prohlédli si zařízení jednotlivých domků – středověkou krčmu, zlatnickou dílnu, alchymistickou laboratoř, dům bylinkářky, domácnost amatérského filmového historika Josefa Kazdy. Dále si prohlédli věž Daliborku, nejvýznamnější románskou památku baziliku sv. Jiří a unikátní gotickou stavbu – katedrálu svatého Víta.

Žáci absolvovali turisticky hodně náročnou prohlídku. Unavení a vyfoukaní od větru se přemístili tramvají na Smíchov. Velkou, povzbudivou vzpruhou se stal rozchod v nákupním centru Nový Smíchov. Byla tedy i zmrzlina. A informací, zážitků, dojmů bylo mnoho. Počasí přálo. Opravdu skvělá exkurze.

Zapsala Edita Klímová

galerie