Planetárium prosinec 2014

V adventním čase (15. 12. 2014) jsme se vydali na výlet do vánočně vyzdobeného hlavního města Prahy. Hlavním cílem výletu bylo planetárium. V rámci výuky přírodopisu, fyziky a zeměpisu žáci 6. 7. 8. a 9. ročníku zhlédli výukový program s názvem Vesmírný ostrov Země.

Byli jsme překvapeni nádhernou projekcí (systémem SKYSKAN DEFINITI) v sále Cosmorama. V pohodlných křeslech bylo luxusní posezení. Nad hlavou, za doprovodu příjemné hudby a komentáře Otakara Brouska se nám odehrávaly – vznik Sluneční soustavy, vznik jednotlivých planet a celá historie vzniku života na Zemi až po příchod člověka.

Před začátkem pořadu jsme si prohlédli výstavu o Betlémské hvězdě a astronomickou výstavu, kde jsme si mohli vyzkoušet řadu poznatků z fyziky na názorných modelech. Mezi nejzajímavější patřil trenažér, který simuloval jízdu po povrchu Marsu a Měsíce.

Navštívili jsme nejen planetárium, také jsme se zastavili u stánků a obchůdků s krásným vánočním zbožím, nechali se inspirovali hezkou vánoční výzdobou a pěkně ozdobenými vánočními stromky. Z adventní Prahy jsme si odvezli kromě nakoupených vánočních dárků, získaných informací i pěknou poklidnou předvánoční náladu.

galerie