Návštěva místní knihovny s překvapením

Obdrželi jsme pozvání, od naší milé paní knihovnice Marie Kápičkové, navštívit městskou knihovnu. My jsme pozvání s radostí přijali, protože jak naší knihovnici známe, bylo nám jasné, že nepůjde o zdvořilostní návštěvu, nýbrž si na nás něco vymyslí.  

Nemýlili jsme se. 

Protože někteří byli v knihovně poprvé v životě, museli jsme si zopakovat etiketu knihovny, zkrátka, co se sluší a co ne, když jsme v této budově. 

Pak nám paní knihovnice představila sekci pro nejmenší, přečetla několik ukázek z různých pohádkových knih, které vždy doplnila dotazem, aby zjistila, jak moc děti dávaly pozor. Následovaly různé hádanky, které děti občas s nápovědou, ale uhádly a ve finále byla vyhlášena soutěž, která nemusí nutně probíhat v družině. Děti dostaly za úkol vytvořit své vlastní dílo, termín ukončení soutěže je 14.2.2023 a vyhlášení by podle posledních informací mělo proběhnout ještě před jarními prázdninami. 

Na výtvory se těšíme a přejeme dětem, ať je navštíví paní Múza a jsou plodní ve své činnosti. 

Ještě bych chtěla zmínit, že některé děti z vyšších tříd mne velmi zklamaly svým nevhodným chováním a měly by se nad sebou zamyslet. 

Za družinu a náruživé čtenáře zapsala Jana Zelenková, DiS.

IMG 20230316 WA0003

Foto z vyhlašování nejkrásnější ručně vyrobenou knihu. Všichni účastníci byli odměněni a knihy budou vystaveny v knihovně. Děkujeme paní knihovnici za uspořádání soutěže i za odměny a také všem účastníkům. Celkem se nám sešlo 19 knížek.

IMG 20230124 WA0003IMG 20230124 WA0004IMG 20230124 WA0008